В українських супермаркетах банани виявилися дешевшими за яблука і кавуни

Результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України показали, що найдешевшим фруктом з доступних на ринку виявився банан, який в країну імпортують, тоді як фрукти, які ростуть в Україні, виявилися значно дорожчими. Дослідження, які включають моніторинг рівнів роздрібних цін, проводила наприкінці червня – початку липня команда аналітичної платформи EastFruit.

Об этом сообщает Русский репортер

«Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів та ягід – навіть трохи дешевшим за кавун і значно дешевшеим за яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році», – розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Для порівняння – в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той самий час року в Києві становила 27,5 грн/кг, в той час як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун – з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази, а ціна на кавун – на 9,7 грн/кг або на 55%», – додав він.

Загалом в Україні подорожчали всі фрукти і ягоди. За інформацією аналітиків, персик станом на початок липня 2020 року коштував у середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

У той же час ціни на полуницю в 2020 році станом на початок липня були нижчими, ніж роком раніше на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували торішній рівень. При цьому, як зауважили аналітики, тут потрібно враховувати, що сезон полуниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили її реалізацію до початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих сортів, а в цьому році сезон у цей час ще був у самому розпалі.

Як повідомляв ZAXID.NET, на початку червня цього року ціни на фрукти і ягоди в Україні сягнули історичного максимуму.Джерело статті: “https://zaxid.net/v_ukrayinskih_supermarketah_banani_viyavilisya_deshevshimi_za_yabluka_i_kavuni_n1504601”

Новости
Теги