Скасування "Роттердам плюс" – одна з причин страйку шахтарів – Федерація роботодавців ПЕК

"Формула "Роттердам плюс" дозволяла забезпечувати стабільну роботу енергосистеми країни, зазначили у федерації

Однією з причин, які призвели до кризи в енергогалузі і масових страйків шахтарів, стало скасування формули "Роттердам плюс", про це заявила Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України.

Об этом сообщает Репортер

"До катастрофічних наслідків у галузі привели, зокрема, рішення про імпорт електроенергії та вугілля з Росії, дискримінація теплової генерації, намагання адміністративно занижувати ціну на ринку, корупція в державній компанії "Центренерго" та формування величезних боргів, скасування дії формули "Роттердам плюс", – наголошують у повідомленні.

У Федерації роботодавців ПЕК зазначили, що внаслідок таких дій влади на сьогодні основні енергетичні компанії і підприємства працюють або зі збитками, або накопичили величезні борги, а більшість шахт – у вимушеному простої. Вугілля українських шахт стало непотрібним для теплової генерації, його запаси на складах ТЕС і шахт станом на 1 квітня становлять приблизно 2,8 млн тонн, що на 79% більше, ніж минулого року та у п’ять разів перевищує норму.

У федерації нагадали, що під час дії формули "Роттердам плюс" вугледобувна галузь стабільно працювала, а шахтарі мали роботу й отримували зарплату.

"Формула "Роттердам плюс", що діяла до 1 липня 2019 року, дозволяла забезпечувати стабільну роботу енергосистеми країни. Прозоро визначаючи прогнозну ціну на вугілля, необхідну для розрахунку ціни електроенергії для промислових споживачів, вона тим самим забезпечувала стабільну роботу вітчизняної вуглевидобувної галузі, дозволяла завантажувати роботою шахтарів та не накопичувати борги із заробітної плати, а також стримувала зростання тарифів", – наголошують у повідомленні.

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала внесення вартості доставлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою "Амстердам плюс". Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає внесення вартості доставлення газу з Нідерландів – біржа TTF.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-skasuvannja-rotterdam-pljus-odna-z-prichin-strajku-shahtariv-federatsija-robotodavtsiv-pek-1507745.html”

Новости
Теги